Wizyta w OSP Uwieliny

Każdego roku 4 maja obchodzimy święto Św. Floriana, który jest patronem Królestwa Polskiego, strażaków, hutników, kominiarzy, garncarzy i piekarzy. Z tej też okazji gościliśmy w naszym przedszkolu Ochotniczą Straż Pożarną Uwieliny. Jednostki OSP są umundurowanymi, wyposażonymi w specjalistyczny sprzęt, przeznaczonymi do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi lub innymi miejscowymi zagrożeniami, w tym prowadzącymi działania w zakresie ratownictwa specjalistycznego, jednostkami ochrony przeciwpożarowej. Dzieci mogły zobaczyć wóz strażacki, jego wyposażenie, mogły założyć hełm, wejść do środka wozu strażackiego, zobaczyć jak udzielić pierwszej pomocy. Dziękujemy za poświęcony dla nas czas i prezentację specyfiki pracy strażaka.