Zajecia dodatkowe

Program przedszkola wzbogacony jest o następujące zajęcia dodatkowe:

• zajęcia taneczne z instruktorem (1x w tygodniu)
  • kółko plastyczne "AKWARELKI" ( 1x w tygodniu)
  • nauka gry na instrumencie (1x w tygodniu)
  • zajęcia z integracji sensorycznej SI (1x w tygodniu)
  • zajęcia z gimnastyki korekcyjnej (1x w tygodniu)

Drodzy Rodzice, nasze przedszkole realizuje zalecenia zawarte w komentarzu
do podstawy programowej wychowania przedszkolnego pani prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej.

Podstawa programowa wychowania przedszkolnego

(…)Od pewnego czasu nasila się tendencja do mnożenia zajęć dydaktycznych w przedszkolach i nadmiernego wydłużania czasu, w którym są one realizowane. Dzieje się to kosztem zabawy, głównej formy dziecięcej aktywności. Ponieważ z badań jasno wynika, że w trakcie zabawy dzieci intensywnie się uczą i skutecznie rozwijają swój umysł, należy zadbać o przywrócenie dziecięcej zabawie należytego miejsca w wychowaniu przedszkolnym.
Dlatego w zalecanych warunkach i sposobach realizacji, opisanych w końcowej części podstawy, podane są proporcje zagospodarowania czasu edukacyjnego w rozliczeniu tygodniowym. Ustala się tam, że co najmniej jedną piątą czasu pobytu dzieci w przedszkolu należy przeznaczyć na zabawę. W tym czasie dzieci bawią się swobodnie, przy niewielkim udziale nauczyciela. Zapis ten ma przeciwdziałać wymuszaniu organizowania szkolnych form edukacyjnych i stosowania szkolnych metod w placówkach wychowania przedszkolnego. (...)

prof. zw. dr hab. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska

KOMENTARZ DO PODSTAWY PROGRAMOWEJ
WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

„Ciesz sie każdą chwilą, abyś potem nigdy nie żałował, że utraciłeś młodość. Każdemu etapowi życia Pan przypisał właściwe mu niepokoje.”
Paulo Coelho

Twoje IP:54.237.183.249