Korowód Wszystkich Świętych

Raz w roku, we wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych odbywają się Korowody Świętych. Jest to radosny charakter tej uroczystości, w odróżnieniu od dnia Zaduszek. Korowód Świętych jest zachętą dla dzieci i ich rodziców do poznawania własnych patronów i świętych Kościoła, by za ich przykładem i z ich orędownictwem dążyć ku Zbawieniu. Poprzez przybliżenie postaci świętych oraz ciekawe ukazanie historii ich życia można udowodnić, że nie były to jedynie postacie z kart książek, lecz ludzie z krwi i kości, tacy jak my.
Ze względu na to że poniedziałek, 31 października jest dniem wolnym w naszym przedszkolu, Korowód Świętych odbył się 28 października. Z całego serca dziękujemy wszystkim Rodzicom za przygotowanie pięknych strojów, które przybliżyły dzieciom różne postacie świętych Kościoła!!!