Karmelowa pokusa

14.10.2021 r. grupa „Perełki” wybrała się na wycieczkę do Manufaktury Słodyczy „Karmelowa Pokusa”. Dzieci wzięły udział w pokazie robienia cukierków, samodzielnie wykonały lizaka w wybranym przez siebie kształcie, a także miały możliwość posmakować ciepłych jeszcze cukierków. Przedszkolaki z zaciekawieniem patrzyły na proces wyrabiania, barwienia i studzenia  karmelu. Bardzo atrakcyjny dla wszystkich był moment napowietrzania karmelu, który po 100-krotnym rozciąganiu na specjalnym haku wiszącym na ścianie, zmienia kolor na biały i zwiększa swoją objętość. Nie zabrakło również zabaw w parku miejskim oraz przekąski na świeżym powietrzu. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do przedszkola bardzo zadowoleni, zabierając do domu wykonane przez siebie lizaki i paczkę cukierków.