„Milion dzieci modli się na różańcu”

W poniedziałek, 18 października po raz 16. odbyła się międzynarodowa akcja „Milion dzieci modli się na różańcu”. Umownie o godzinie 9.00 w szkołach, przedszkolach, rodzinach i szpitalach dzieci z prawie 150 krajów modliły się w intencji pokoju i jedności na świecie. Modlitwę tę zapoczątkowały dzieci w 2005 roku w Caracas, stolicy Wenezueli, które podczas modlitwy różańcowej w przydrożnej kapliczce, doświadczyły głębokiej obecności Maryi. Modlitewna inicjatywa Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie ma na celu przywrócenie wiary w moc modlitwy.
Nasze przedszkolaki razem z Siostrami i Paniami włączyły się do tej akcji i w kaplicy Sióstr Miłosierdzia o godz. 9.00 wspólnie odmówili dziesiątek różańca świętego. Wierzymy, że dziecięca i ufna modlitwa różańcowa może naprawdę zmienić świat, pokonać zło i przynieść pokój.
Królowo Różańca świętego – módl się za nami.