Razem na Świeta

„Razem na Święta” to tegoroczna akcja MEN niesienia pomocy innym. Dzieci z naszego przedszkola włączyły się do akcji min.: przygotowując kartki świąteczne, aniołki i książeczkę z życzeniami bożonarodzeniowymi.

Kartki trafią do zaprzyjaźnionych rodzin, aniołki do podopiecznych z DPS w Warszawie, a książka do kolegi z jednej z grup.

Udział w tego typu akcjach wzbudza poczucie własnej wartości, uwrażliwia na potrzeby i problemy innych, integruje środowisko, uczy empatii, większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych.
Każdy z nas lubi dostawać prezenty jednak ogromną satysfakcję daje też dzielenie się z innymi tym co mamy. Wywołanie uśmiechu na twarzy drugiej osoby, często samotnej jest dla nas najlepszym podarunkiem nie tylko w czasie swiąt.