Współpraca z Fundacją OKNO

Drodzy Rodzice,

We współpracy z Fundacją OKNO przygotowaliśmy dla Was filmiki z propozycjami ćwiczeń z zakresu Integracji Sensorycznej i Usprawniania ruchowego, aby pomóc w kontynuacji terapii w warunkach domowych. Prezentowane aktywności są proste, nie wymagają specjalistycznego sprzętu, sali terapeutycznej, ale jednocześnie odpowiednio rozwijają i wzmacniają różne umiejętności dziecka oraz wspomagają je w procesach samoregulacji.
Na kanale Fundacji OKNO na youtubie ( https://www.youtube.com/channel/UCZLg5R8At91N8Q4q7wL-IOg ) znajdują się filmiki przydzielone do kilku playlist reprezentujących różne obszary, nad którymi pracujemy w ramach terapii SI i Usprawniania ruchowego.

1. Techniki wyciszające – np. oddychanie, masaż
2. Ruch -  stymulacja przedsionkowa –  w jaki prosty i różnorodny sposób dostarczać dziecku tego typu bodźców, potrzebnych przede wszystkim do regulacji stanu pobudzenia
3. Czucie – stymulacja dotykowa, docisk, propriocepcja
4. Kontrola posturalną – jak wzmacniać stabilizację centralną, kontrolę ciała w ruchu, równowagę
5. Planowanie i koordynacja ruchu
6. Krótkie filmiki teoretyczne – o tym czym jest dieta sensoryczna, programy domowe, a już wkrótce również czym jest i jakie pełni funkcje ruch, czucie, kontrola posturalna i inne zagadnienia Integracji Sensorycznej.

Jeśli macie Państwo wątpliwości, które obszary są dedykowane dla Waszych dzieci, bądź macie jakiekolwiek pytania związane z ich potrzebami, jeśli coś trzeba ustalić, zmodyfikować, wyjaśnić – gorąco zapraszamy do kontaktu. Przypominamy, że w zakładce „Pomoc psychologiczno-pedagogiczna” podane zostały Nasze dyżury.

Dzieci, które nie są objęte terapiami również mogą korzystać z proponowanych ćwiczeń, ponieważ są one ogólnorozwojowe, a aktywność fizyczna w aktualnej sytuacji jest bardzo potrzebna :)

Powodzenia!

12

 

hands

Ogłoszenia

  • 1

Myśl na dzień dobry

„Ciesz sie każdą chwilą, abyś potem nigdy nie żałował, że utraciłeś młodość. Każdemu etapowi życia Pan przypisał właściwe mu niepokoje.”
Paulo Coelho

Odwiedzający

0929616
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
28
1542
8774
8774
19540
23065
929616

Prognoza na dziś
432

4.82%
17.94%
5.57%
0.54%
0.57%
70.57%
Online (przez ostatnie 15 minut):10

Twoje IP:18.204.2.146