Żywioły: Ogień. Woda. Powietrze

Przedszkole nasze zostało zaproszona do wzięcia udziału w edukacyjnych programie i konkursie "Szkolne przygody fajniaków".Organizatorem programu jest sieć sklepów Biedronka, która w trosce o środowisko naturalne i dobre nawyki ekologiczne zaprasza dzieci do zgłębiania wiedzy i zabaw dotyczacych żywiołów.

W naszym przedszkolu poszczególne żywioły  omawiały następujące grupy: Ogień- "Gwiazdki". Woda- "Świetliki", Powietrze- "Promyczki".

Grupa Gwiazdki zdobywała wiedzę na temat: ,, Moje miejsce na ziemi. Zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa - ogień"
Podczas przeprowadzania zajęć dotyczących żywiołu jakim jest ogień, zauważyć można było duże zaangażowanie i zainteresowanie wśród przedszkolaków.
     Wprowadzając dzieci w ten temat została przeprowadzona krótka pogadanka podczas której, dzieci miały możliwość wypowiedzenia oraz zdobycia wiedzy na temat ognia
i zagrożeń z nim związanych. Wysłuchały audiobooków oraz obejrzały film edukacyjny   Drugim etapem zajęć było przeprowadzenie doświadczeń wzbudzających ogromne zainteresowanie, dzięki którym dzieci poznały właściwości ognia jak również mogły wyciągnąć wnioski z zaobserwowanych zjawisk.
Dzieci dowiedziały się także o potrzebie dbania o środowisko naturalne, poznały sposoby   ochrony środowiska, a w tym  przypadku korzyści i  zagrożenia jakie niesie ze sobą ogień i dym.
W ostatnim etapie zajęć dzieci wykonały prace plastyczne związane z żywiołem ognia.

Grupa "Świetliki" zrealizowała konspekt zajęć pt." Oszczędzaj kropelkę- eksperymenty z wodą"
Dzieci uważnie wysłuchały opowieść "Oszczędzaj kropelkę!". Poprzed wybrane przez nauczyciela doswiadczenia z wodą dzieci zdobyły wiedze w ciekawy sposób a zdobyte informacje zostaną zapamiętane na dłużej.

Grupa "Promyczki" zdobywała wiedzę na zajęciach pt. " Ekozakątek- eksperymenty z powietrzem". Została przeprowadzona z dziecmi pogadanka na podstawie opowiadania pt."Najpiekniejszy kolor". Poprzez doświadczenia dzieci zdobyły wiedzę w łatwy i ciekawy sposób o powietrzu.  Po zajęciach dzieci miały okazję poznajac cała kolekcje pluszowych fajniaków. Teraz juz wiedząc ze nie sa to tylko bardzo łatne pluszaczki ale bardzo wazne elementy naszej przyrody i kóra musimy wszpolnie dbać.

Dzieci poznają życie obserwując i naśladują postępowanie dorosłych. To, czego doświadczają w rodzinie, bardzo mocno wpłynie na postawy, które przyjmą jako dorośli.

2190764
20689