JUBILEUSZ 10-LECIA Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Łbiskach

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnej społeczności, wykorzystując wspaniałe warunki lokalowe oraz rozległy, pięknie położony i zagospodarowany teren Domu Sióstr Miłosierdzia w Łbiskach powołano do funkcjonowania Niepubliczne Przedszkole Integracyjne, które rozpoczęło swoją działalność w dniu 1 września 2006 r.

10-lecie

I tak oto 10 lat temu utworzone zostało Przedszkole Integracyjne, które do dziś kontynuuje swą misję wychowania dzieci w poczuciu wiary i integracji oraz  budowaniu procesu wychowania na wartościach BÓG, CZŁOWIEK, RODZINA.

10-lecie10-lecie

W dniu 4 czerwca 2016 r. Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Zgromadzenia Sióstr w Łbiskach obchodziło Jubileusz 10-lecia powstania przedszkola. Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się Mszą Świętą dziękczynną, którą koncelebrowali ks. proboszcz Wiesław Zaręba, ks. wikariusz Paweł Szymborski, ks. dr kanonik Maciej Staszak pod przewodnictwem Dyrektora Sióstr Miłosierdzia ks. Kazimierza Małżeńskiego. Ks. Dyrektor w homilii podkreślił, że ,, świadkiem 10-letniej drogi przedszkola jest wiele sióstr, wielu rodziców, dzieci (…) i każdy gdzieś dotykał tego,  co w historii stawało się żywym przekazem pięknych wartości”.

10-lecie10-lecie 00510-lecie

Radość świętowania jubileuszu 10-lat przedszkola dzieliła z nami Siostra Wizytatorka Marianna Leszczyńska oraz Siostry Przełożone i Dyrektorki: z naszego domu w Łbiskach -  s. Jadwiga Falkowska ze wspólnotą, s. Bożena Długowska z Białegostoku, s. Bożena Adamka z Łukowa, s. Regina Jakubowska z Konstancina oraz Siostry, które niegdyś pracowały w przedszkolu i w ośrodku w Łbiskach.

10-lecie 00710-lecie

10-lecie 00910-lecie10-lecie

Na uroczystości przybyły również władze powiatu piaseczyńskiego i gminy Piaseczno, dyrektorzy zaprzyjaźnionych przedszkoli, absolwenci przedszkola razem ze swoimi rodzinami, cały personel przedszkola, dzieci obecnie uczęszczające do przedszkola oraz rodzice i bliscy.

10-lecie10-lecie10-lecie

Po uroczystej Eucharystii odbył się występ dzieci z grup starszych. W programie artystycznym była wystawiona sztuka "Zielony Kapturek" oraz zaprezentowano tańce: polonez i polka. Zabawę piknikową poprowadzili Wodzireje z Krakowa pod kierunkiem pana Andrzeja Wilka. Piękna pogoda, śpiewy i tańce lednickie wprawiły uczestników pikniku rodzinnego w radosny nastrój. Rodzinne świętowanie jubileuszu urozmaicały różne atrakcje zorganizowane na terenie przedszkola. Dmuchane zjeżdżalnie, przejażdżki samochodami terenowymi, konkurencje sportowe, możliwość wzięcia udziału w zajęciach warsztatowych z origami i ceramiki. Podczas pikniku odbył się również występ zespołu muzycznego p. Jarosława Nietrzebki - taty naszej absolwentki Hani.

10-lecie10-lecie

10-lecie10-lecie10-lecie

Uroczystości jubileuszowe zakończyły się nabożeństwem czerwcowym w Kaplicy Sióstr Miłosierdzia będącym dziękczynieniem za 10 lat istnienia przedszkola.

• Dzien Mamy i Taty - terminy +

Szanowni Rodzice - z okazji zbliżającego się Dnia Mamy i Taty zapraszamy na życzenia i przedstawienia, które odbędą się w Sali Teatralnej.

pdfZobacz terminy15.12 KB

• Msza Św. z okazji Dnia Mamy i Taty +

Serdecznie zapraszamy we czwartek, 26 maja o 15:30 na Mszę Świętą w naszej kaplicy w intencji zdrowia i Bożego błogosławieństwa dla naszych Rodziców i ich Rodzin.

pdf Zobacz zaproszenie 84.28 KB

• Piknik Rodzinny - Dzień Dziecka +

Serdecznie zapraszamy na Piknik Rodzinny, w środę 1 czerwca 2022 roku od godz. 15.00.

pdfZobacz zaproszenie269.41 KB

„Mądrość ludzi jest szaleństwem w oczach Boga. Jeśli posłuchamy głosu dziecka, które mieszka w naszej duszy, oczy nasze znowu nabiorą blasku.”
Paulo Coelho

19998